Haber

Son Dakika Haberi: İsrail’in Gazze’yi bombalamasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki: Derhal bu cinnet halinden çıkın

İsrail, Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık verdi. Gazze 21 gündür Türkiye’yi bombalıyor. İsrail’in baskınları şiddetlenerek gece boyu devam etti Gazze Bombaladı. İsrail ordusunun saldırılarının ardından GazzeBölgedeki tüm telefon ve internet hizmetleri kesilirken, bölgeden bilgi akışı da durduruldu. Gazze2 milyon kişiden haberler Ancak İsrail’e en sert tepki yine Türkiye’den geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’e “çılgınlığından çıkıp baskınları durdurması” çağrısında bulundu.

“İSRAİL YENİDEN TEMİZ SİVİLLERLE İLGİLENİYOR”

Sosyal medyadan açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: Gazze“Dün gece sürekli artan ve yoğunlaşan İsrail bombardımanları yine kadınları, çocukları ve masum sivilleri hedef alarak insani krizi derinleştirdi” dedi.

“İSRAİL SALDIRILARINI DURDURMALI”

Erdoğan, paylaşımına şöyle devam etti: “İsrail’in bir an önce bu cinnet halinden çıkıp saldırılarını durdurması gerekiyor. Bugün tüm kardeşlerimi, bu çağrıları daha da güçlendireceğimiz İstanbul Atatürk Havalimanı Büyük Filistin Mitingi’ne davet ediyorum ve şunu haykırıyorum: İsrail zulmüne karşı Filistin halkının yanındayız.”

GAZZE’DE 7 BİNDEN FAZLA KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El Kudra, dün Gazze kentinde düzenlediği basın toplantısında İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları hakkında bilgi verdi. Kudra, İsrail saldırılarında 7 Ekim’den bu yana Gazze’de ölenlerin sayısının 3 bin 38’i çocuk, 1726’sı kadın ve 414’ü yaşlı olmak üzere 7 bin 326’ya çıktığını, 18 bin 967 kişinin de yaralandığını açıkladı.

senirkent-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu