Ekonomi

Kiev’de yılbaşı hazırlıkları başladı

Rusya-Ukrayna ortasındaki savaş 1000 kilometrelik cephe hattında sürerken, başta Kiev olmak üzere çeşitli şehirlerde küçük çaplı yılbaşı hazırlıkları başladı.

Rus ordusunun elektrik altyapılarına yönelik yoğun saldırıları nedeniyle acil ya da planlı elektrik kesintilerinin devam ettiği başkentin merkezindeki Sofya Meydanı’na kurulan Noel ağacını çok sayıda kentli izledi.

“Küçük semboller önemlidir”

Meydanda yılbaşı ağacının yapımını izleyen ve soyadını vermek istemeyen 29 yaşındaki Anastasya, ülkesinde şiddetli çatışmaların sürdüğünü ve savaş nedeniyle bu yıl ülkede büyük kutlamaların yapılmadığını belirtti.

Savaş sırasında büyük kutlamalara karşı olduğunu anlatan Anastasya, Noel’in yaklaştığını hatırlatan bazı sembollerin özellikle çocuklar için son derece değerli olduğuna dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı:

“Savaşa rağmen bu küçük semboller çocuklara geleceğin parlak olacağını göstermesi açısından önemli. Bir geleceğimiz olacağını ve ayakta duracağımızı gösteriyor.”

“Hayat devam ettiği için çok mutluyum”

10 yaşındaki Marya German da öğrenci olduğunu ve savaş nedeniyle dersleri online olarak aldıklarını ifade etti.

Ülkesinde insanların zor kurallar altında hayatlarını sürdürdüklerine dikkat çeken German, yılbaşı hazırlıklarının kendisi kadar diğer çocuklar için de değerli olduğunun altını çizdi. German, “Artık herkes için çok zor. Ama bir Noel ağacı olduğu ve hayatın devam ettiği için çok mutluyum” dedi. söz konusu.

Savaşın bir an önce biteceğine inandığını ifade eden German, “Yeni yıl benim için mutluluk ve neşe demek. Umarım bu savaş biter. Bu savaşın en geç Mart 2023’te biteceğine inanıyorum” dedi. konuştu

“Çocuklarımız için savaşıyoruz”

Eşi ve çocuğuyla birlikte meydana gelen 53 yaşındaki Aleksander Klachan, yılbaşı ağacının kurulumunu ailecek heyecanla izlediklerini ifade etti.

Noel ve yılbaşı hazırlıklarının özellikle çocuklar için büyük bir sevinç kaynağı olduğunun altını çizen Kachun, şöyle devam etti:

“Bu ağacın kurulması elbette çok önemli. Biz çocuklarımız için mücadele ediyoruz. Onlar için vatanımıza sahip çıkıyoruz, her şeyi çocuklar için yapıyoruz. Çocuklar bizim geleceğimizdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu