Haber

Hatay’da bulaşıcı hastalık riskine karşı dezenfekte ve kireçleme

HATAY’da bulaşıcı hastalık riskine karşı görevlendirilen 2 belediye personeli çadırkentlerde ve halka açık alanlarda dezenfeksiyon ve kireçleme yapıyor, çevre temizliği yapıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’yi sarsan iki büyük depremde 41 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Yüzlerce binanın yıkıldığı ve depremin en sert şekilde vurduğu Hatay’da enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Bu çalışmalara ek olarak bulaşıcı hastalıklara karşı da önlemler alındı. Bu kapsamda Gölcük Belediyesi’nin bölgeden sorumlu 248 çalışanı, çadır kentlerde dezenfeksiyon ve kireçlendirme işlemlerini gerçekleştiriyor. Gebze Belediyesi’nin 200 personeli çevre temizliği yapıyor.

Gölcük Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Serkan Aksöz, “Sağlık Bakanlığı tarafından Hatay’da ilaçlama ve ilaçlama işi belediyemize verildi. Başkanımız Ali Yıldırım Sezer’e çalışmaları yürütmek üzere ekibimizle Hatay’a geldik. “Gerekli yerlerde ilaçlama, kemirgen ilaçlaması ve kireçlendirme yapıyoruz. Halk sağlığını korumak için çalışıyoruz” dedi.

Gebze Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İslam Özdağ, “Depremin ikinci gününde Hatay’da temizlik işlerinin sorumluluğu Belediye Başkanımız Zinnur Büyükgöz’e verildi. Yaklaşık 200 işçi ve araçlarımızla bölgeye geldik. Temizlik çalışmaları sürüyor. Bölgede halk sağlığının korunması ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesi adına ilk adımı attığını söyleyen Çadırkentlerde, insan kalabalığının olduğu yerlerde temizlik çalışmaları yürütmeye çalışıyoruz.

konyaalti-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu