Haber

CHP’nin seçim sistemini hazırlayan isim itiraf etti: Kılıçdaroğlu bir türlü kazanamadı

Son dakika haberi… Seçimin ardından ‘seçim sistemimiz çöktü’ algısı yine bir CHP’li tarafından yıkıldı.

CHP’nin seçim sistemini hazırlayan ekibin yöneticisi Sedat Doğan, konuya ilişkin yaptığı paylaşımda Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi sistemlerinde önde olmadığını açıkladı. 14 Mayıs’ta seçim yasaklarının kaldırıldığı ilk andan itibaren Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş yayınlarında Kemal Kılıçdaroğlu’nun önde olduğunu duyurdu. Ancak ajansların verilerine göre cumhur ittifakının adayı Recep Tayyip Erdoğan seçimi baştan sona önde götürdü.

SEÇİMDEN SONRA ONURLU İSİM GOL OLDU
Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kaybetmesinin ardından hedef CHP Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel oldu. CHP’nin o akşam seçim sisteminin çöktüğünü öne süren partililer, Adıgüzel’i istifaya zorladı. Baskılara dayanamayan Onursal Adıgüzel de görevinden istifa etti.

SEÇİM SİSTEMİNİ HAZIRLAYAN YÖNETİCİ DOĞRULANDI: KILIÇDAROĞLU HİÇ ÖNDE OLMADI

CHP’nin seçim sistemini hazırlayan grubun başında bulunan Sedat Doğan, yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi seçim sistemlerinde hiçbir zaman önde olmadığını belirtti. “Bizim sistemimizde Kılıçdaroğlu hiç kazanmadı. Ama belediye başkanlarının kendi ekiplerinin de ayrı işleri vardı.” Doğan, “Mesela İstanbul ekibi Türkiye Gönüllüleri diye bir örgüt kurdu. Belki buradan çıkan sonuçlarla açıklama yaptılar. Altın Sandık uygulamasını yaptırdıklarını da biliyorum. Oradan çıkan sonuçlar yanıltıcı olabilir. Başkanlarımız büyük bir özveriyle çalıştı, halkı sandıkta tutmak kolay değil ama günün sonunda yapılan açıklamalar yanlış olsaydı Onursal’ın sistemi suçlu ilan edilmemeliydi, daha şeffaf olabilirdi. .” sözlerini kullandı.

“SİSTEMİMİZ TIKLAYARAK ÇALIŞTI”

Doğan yaptığı açıklamada, başta Onursal Adıgüzel olmak üzere ekibinin dünya standartlarında bir iş çıkardığını belirtti. Doğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Size birinci elden anlatayım: Sistemimiz mükemmel çalıştı, bir saniye aksamadı, en ufak bir hata bile olmadı.

Ben, Onursal, Orhan Abi, Yekta ve 20 kişilik profesyonel ekibim dünya standartlarında bir iş çıkardık. Takımımın yıpranmasını istemediğim için isimlerini burada paylaşmıyorum. Saat 21:00’de ekranlarımızda çıkan sonuç, gece bütün sandıklar açıldığında ortaya çıkan sonuçtu.”

ONURLU DAVRANIŞIYLA İSTİFA ETTİ

Doğan, sözlerine şöyle devam etti;

Onurlu partiyi tartışmamak için onurlu davrandı ve istifa etti. Ancak toplumumuz yıllar içinde “istifa” kavramını unuttuğu için yanlış değerlendirmiştir. Onursal bu işi Türkiye’deki en iyi profillerin yapabileceğinden daha iyi yaptı.

SEÇİMDEN SONRA BEKLİYORUM
Söyleyecek çok şeyim var ama bunu seçim sonrasına saklıyorum. Seçim gününe ait birkaç ekran görüntüsü paylaşıyorum, buzdağının görünen kısmı.

KAYNAK: SABAH

haberpazaryeri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu