Haber

Cem Garipoğlu’nun Mezarı Hakkında Mahkeme Kararı

Cem Garipoğlu’nun ölmediği iddiasıyla mezarının açılmasına yapılan itiraz mahkemece reddedildi. Münevver Karabulut’u 14 yıl önce vahşice katleden Garipoğlu’nun mezarı için bir üst mahkemeye başvuruldu.

Üst mahkemeye yapılan itiraz da reddedildi.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, Cem Garipoğlu’nun cezaevinde intihar etmediğini öne sürerek firar ettiğini veya kaçırıldığını iddia eden Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, avukatı Dr. Rezan Epözdemir aracılığıyla 10 ay önce ilk kez suç duyurusunda bulundu. Yapılan ilk başvuru savcılık tarafından “kovuşturmaya yer olmadığı” gerekçesiyle reddedildi.

İtirazlar da sonuçsuz kaldı ve mahkeme Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasına izin vermeyerek kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması için bir üst mahkemeye yapılan başvurunun reddedilmesi ve itirazın reddedilmesi üzerine bu kez Adalet Bakanlığı’na başvuru yapıldı. Karabulut ailesinin avukatı Dr. Rezan Epözdemir, iddiaya ilişkin açıklama yaptı.

Epözdemir yaptığı açıklamada, “Müvekkil Süreyya Karabulut’un talebi üzerine Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 309. maddesi uyarınca Adalet Bakanlığı’na iptal başvurusu yapılmış olup, süreç devam etmektedir. Gerektiğinde kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunulur” dedi.

Savcılık, “DNA uyumlu” dedi.

Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması talebini reddeden savcılık, Biyoloji Uzmanlığı tarafından yapılan incelemede, merhumdan alınan DNA profili ile Cem Garipoğlu’nun anne ve babasından alınan DNA örnekleri arasında yüzde 99,99 uyum olduğunu belirtti. Adlandırılmış Tıp Enstitüsü Bölümü.

taslicay-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu