Haber

Bill Gates: Mars’a gitmek yerine aşıyla hayat kurtaracağım

Ünlü milyarderlerin ortasındaki uzay yarışı son zamanlarda gündemde değil.

SpaceX CEO’su Elon Musk, Mars’ı kolonileştirmeyi hedeflerken Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Blue Origin adlı şirketiyle 2021’de uzaya gitti.

Teknoloji milyarderi Bill Gates, BBC’ye verdiği bir röportajda Mars’a gitmektense kızamık aşısı almayı tercih edeceğini söyledi.

Microsoft’un kurucu ortağı Gates, bugün yayınlanan röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Mars’a gitmek aslında çok maliyetli. Bunun yerine kişi başı 1000 dolara kızamık aşısı yaptırıp hayat kurtarabilirsiniz. Bu, Mars’a gitmemeniz gerektiğini gösterir ve ayaklarınız yere basar.”

Gates, röportajında ​​yapay zekanın insanlığı dönüştüreceğini, “Tıp ve bilimdeki soruları keşfetmemizi sağlayacak. Verimliliğimizi artıracak”dedim.

“Bunu bilerek oluşturduğuma dair milyonlarca bildirim aldım”

COVID-19 patlak verdiğinde hakkında ortaya atılan komplo teorilerine şaşırdığını da söyleyen 67 yaşındaki iş adamı, şöyle devam etti:

“Pandemi döneminde bunu bilerek oluşturduğuma veya başkalarını takip ettiğime dair milyonlarca mesaj aldım. Gerçek şu ki aşı çalışmalarının içindeyim ama bunu hayat kurtarmak için yaptım. Sanırım bazıları ‘öcüyü’ arıyor. perde arkasında, çok kolay açıklama.”

“Sonuçta ben bir robot değilim”

Gates ve eski eşi Melinda, 21 yıllık evliliklerinin ardından 2021’de ayrılma kararı aldıklarını açıkladı. Milyarder aşkı tekrar bulup bulamayacağı sorulduğunda “Elbette, sonuçta ben bir robot değilim”dedim.

KAYNAK: BAĞIMSIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu