Haber

Antalya’da kayınpederini baklavayla zehirleyen damada 8 yıl hapis cezası

Antalya’da boşanmak için evden ayrılan eşinin ailesine gönderdiği baklavayla kayınpederinin zehirlenmesine neden olan damat, 8 yıl 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Ferudun A. ile tutuklu sanıklar Osman G. ve Melike E Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile katıldı. Tarafların avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Söz verilen sanık Ferudun A, kimseyi öldürme kastı ile hareket etmediğini savundu.

Tek kaygısının evliliğini kurtarmak olduğunu iddia eden sanık, yaşananlardan pişmanlık duyduğunu ifade etti.

Mahkeme heyeti, sanık Ferudun A’yı kayınpederi Metin K’yi “kasten yaralamak”tan 7,5 yıl, eşi Melek A’yı “yaralamak”tan 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırdı. Heyet, diğer sanıklar Osman’ı beraat ettirdi G. ve Melike E.

Etkinlik

Muratpaşa ilçesinde eşi Ferudun A’dan ayrılmak isteyen Melek A, evini terk ederek babasının evine yerleşti. İddiaya göre 21 Kasım 2020’de sinirlenip kayınpederi Metin K.’nin evine ateş eden damat 45 gün uzaklaştırma cezası aldı.

Metin K’nin 27 Kasım 2020’de sosyal hizmetlerden geldiklerini söyleyen iki kişinin getirdiği baklavadan zehirlendiği şikayeti üzerine eve yiyecek ve baklava getirdikleri belirlenen Osman G. ve Melike E., ve malzemeleri gönderdiği iddia edilen damat Ferudun A. gözaltına alındı. İddianamede, damat ve iki arkadaşı hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 26 yıldan 40 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu