Ekonomi

AB, Microsoft’un Activision’ı satın almasını onayladı

Avrupa Birliği (AB), bilgisayar oyunu şirketi Activision Blizzard’ın ABD’li teknoloji şirketi Microsoft tarafından 69 milyar dolara satın alınmasına onay verdi.

AB Komisyonu’nun Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili rekabet incelemesini tamamladığı bildiriliyor.

Komisyonun, Activision Blizzard’ın Microsoft tarafından AB kuralları çerçevesinde satın alınmasına onay verdiğine işaret edilerek, onayın Microsoft tarafından verilen taahhütlere tam olarak uyulmasına bağlı olduğu kaydedildi.

Açıklamada, Avrupa’daki tüketicilerin tüm Activision Blizzard oyunlarını herhangi bir bulut üzerinden kullanabilmeleri için Microsoft’un AB’deki rekabet telaşını ortadan kaldırmak amacıyla PC ve konsol oyunlarının bulut akış hizmetleri aracılığıyla dağıtımı için 10 yıl boyunca kapsamlı lisanslama taahhütlerinde bulunduğu belirtildi. istedikleri hizmet.

Açıklamada, bu taahhütlerin Komisyon tarafından tespit edilen rekabet endişelerini tam anlamıyla giderdiği belirtildi.

Geçen yılın başında Microsoft, Activision Blizzard’ı yaklaşık 69 milyar dolara satın alma planını duyurdu.

Avrupa’da faaliyet gösteren büyük ölçekli şirketlerdeki birleşme ve devralmaların denetlenmesi AB Komisyonu’nun yetkisi dahilindedir.

AB Komisyonu yaptığı inceleme ve soruşturmalarda rekabeti engelleyici bir durum olup olmadığını değerlendirir. Rekabete aykırı durumlar tespit edilirse, AB Komisyonu birleşme veya satın almaları engelleyebilir.

AB onayı için Microsoft, Avrupalı ​​tüketicilere Activision oyunları için 10 yıllık ücretsiz bulut oyun hizmetleri sağlamayı taahhüt etmiştir.

kebanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu